Vyberte stranu
0

Váš košík je prázdny

Boho štýl v interiéri

5. decembra 2023

Boho štýl v interiéri

Ak si chcete zariadiť bývanie v konkrétnom štýle, musíte dodržiavať pár pravidiel. Každému štýlu prislúchajú konkrétne farby, vzory dekorácií, materiál, ktorý má prevládať v miestnosti a veľa ďalšieho. Čo ale v prípade, ak sa vám páči z každého niečo? Vsaďte na boho štýl. Práve tu môžete popustiť uzdu fantázie a zariadiť si bývanie tak, aby lahodilo vašej duši.

Vymykať sa z priemeru

Názov tohto štýlu vznikol zo slova „bohemian“ čo znamená bohémsky. Vznikol v 19. storočí vo Francúzsku medzi umelcami. Tak ako v minulosti, aj v súčasnosti platí pre boho štýl jedno jediné pravidlo: „vymykať sa z priemeru“. Stačí, ak toto pravidlo dodržíte aj pri zariaďovaní interiéru v tomto štýle.

Nebojte sa farieb

Pohrajte sa s farbami a vzormi. Dobré je ale použiť jednu farbu ako základ. V tomto prípade môžete siahnuť po prírodných zemitých farbách v rôznych odtieňoch. Doplnky ako deky, prehozy, vankúše či koberce môžu mať rôzne farby ale pokojne môžu farebne ladiť s hlavnou farbou. Je len na vás, ako si vyberiete.

Nebojte sa ani vzorov, pokojne môžete kombinovať dekoračné vankúše s rôznymi vzormi, strapcami a brmbolcami. Vyberte si niečo z etno štýlu, skombinujte to s orientálnymi vzormi, pridajte vankúšiky s geometrickými vzormi, kvetmi, …

Vrstvite, a to doslovne. Vankúše môžu byť na sedačke, ale môžete mať aj sedacie vankúše na zemi pre hostí. Deka na gauči so strapcami, vzdušné záclony a tkané koberce dodajú interiéru tú správnu atmosféru neviazanosti.

Obklopte sa prírodným materiálom

Vymeňte fotky a obrazy na stenách za tapisérie alebo dekorácie z prírodných materiálov. Obklopte sa kvetmi a na zakrytie kvetináčov použite jutové vrecia či ratanové koše. Drevo, ľan, konáre, kožušiny alebo bambus…. materiálov, ktoré pri zariaďovaný bytu v boho štýle môžete použiť, je množstvo.

orientalny kovovy lampas.

Boho štýl v interiéri

Zbytočne to ale nepreháňajte. Príliš veľa vecí môže navodiť dojem neporiadku. Dôležité je nájsť správnu rovnováhu a zbytočne to pri zariaďovaní „nepreplácať“. 10 dekoračných vankúšikov na gauči bude zbytočne veľa. Miesto nich môžete použiť ako dekoráciu svietniky so vzorom mandaly a na stenu si zavesiť vhodnú dekoráciu z prírodných materiálov, trebárs aj v etno štýle.

Nezabúdajte, boho štýl nemá pravidlá a môžete pri ňom skombinovať rôzne farby, vzory a štýly. Aby bolo bývanie naozaj útulné, zamerajte sa na prírodný materiál, ktorý dodá vášmu domovu tú pravú atmosféru.

Text : Bohoma.sk

Foto : Autor : Bohoma.sk + Pixabay Foto

Prečítajte si tiež